Praca Portugalia

Jak znaleźć pracę w Portugalii cz.2. 

W części pierwszej omówiłem publiczne instytucje, wspierające poszukiwanie pracy na rynku portugalskim. Dziś skupimy się na innych drogach, którymi możemy podążyć w poszukiwaniu upragnionego zatrudnienia. Tak naprawdę, gdy pilnie szukamy zarobku każda droga jest dobra, byleby okazała się skuteczna. 🙂

Jeśli jesteś wykwalifikowanym fachowcem, lub posiadasz duże doświadczenie w swoim fachu oraz predyspozycje, by objąć kierownicze stanowisko, warto skorzystać z niepublicznych agencji pośrednictwa pracy lub agencji pracy tymczasowej. Lista takich instytucji znajduje się na stronie internetowej: www.iefp.pt. Agencje pośredniczące rekrutują pracowników każdego rodzaju, jednak ich oferty koncentrują się na kadrze zarządzającej i szerokim gronie specjalistów.

Szukając pracy w Portugalii, warto sięgnąć także do tradycyjnej prasy, zarówno krajowej, jak i lokalnej. Najważniejszym dla poszukujących zatrudnienia jest dziennik „Expresso”, który w sobotnim wydaniu posiada dwudziestostronnicowy dodatek poświęcony wyłącznie ofertom pracy. Tam również dominują propozycje dla wykwalifikowanych fachowców oraz specjalistów zarządzających kierowniczymi stanowiskami. Oferty pracy dla pracowników fizycznych: robotników, budowlańców czy pracowników technicznych najwięcej znajdziemy w lokalnych dziennikach.

W sezonie (okresie letnim) pojawia się dodatkowe zapotrzebowanie na kelnerów w barach i restauracjach, barmanów, pokojówki, sprzedawców i pracowników obiektów gastronomicznych różnego rodzaju. Zatrudnienia tymczasowego najlepiej szukać bezpośrednio u pracodawcy,  np. w znanych kurortach na wybrzeżu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *