Praca Portugalia

Atrakcje turystyczne Portugalii – Algarve – Faro

atrakcje turystyczne Portugalii alvare

Niedługo wakacje, tak jak wspomniałem, prócz moich obserwacji i refleksji na temat rynku pracy w Portugalii, dzielić się będę w tym miejscu również inną wiedzą i spostrzeżeniami na temat tego wspaniałego kraju. Zatem dziś rozpoczynamy cykl „Atrakcje turystyczne czyli gdzie, co i dlaczego warto zobaczyć”. Zaczniemy od Algarve – tak alfabetycznie. Zapraszam 🙂

Portugalia posiada bardzo urozmaicone wybrzeże w ramach, którego do dyspozycji mamy 850km plaż. Jednym z pięciu regionów kontynentalnej części kraju jest Algavre. Jest to niewielki obszar ok. 5,5 tyś. km2 leżący w południowej części Portugalii. Największym miastem regionu jest Faro, mieszka tu ok. 30 tysięcy Portugalczyków. Piękne i malownicze miasto z pewnością zachwyci każdego. Na szczególną uwagę zasługuje dzielnica Cidade Velha, która jest odcięta od reszty miasta potężnym średniowiecznym murem. Do dzielnicy Cidade Velha, można się dostać poprzez bramę Arco de Vila. A naprawdę warto skierować tam swe kroki. Za murami czeka na nas katedra, która jest wyjątkową mieszanką stylów architektonicznych: gotyku, renesansu i baroku. W jej wnętrzu znajdziemy kapliczkę Nossa Senhora dos Prazeres – wyjątkowy okaz sztuki barokowej.

W Cidade Velha warto odwiedzić także kościół de Sao Francisco, gdzie urzeka plafon na sklepieniu przedstawiający koronację Matki Boskiej. W Faro miłośników historii zainteresuje na pewno Muzeum Archeologiczne z rzymską mozaiką podłogową.

Fanom prozaicznych atrakcji i pamiątek polecam Forum Algarve czyli największe centrum handlowe miasta, gdzie w 200 sklepach każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie,.

Na zwolenników wyciszenia i pięknych widoków, czekają piaszczyste piękne plaże usytuowane nieopodal lagun rzecznych, znajdujące się nieopodal miasta. Miejsca te są idealną oazą do odpoczynku po trudach zwiedzania Faro.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *