Praca Portugalia

Jak znaleźć pracę w Portugalii cz.1

Jak wspomniałem pracę w Portugalii rozpocząłem dla podratowania swojego, silnie uszczuplonego hulaszczym trybem życia, budżetu. Nie musiałem szukać pracy czy o nią zabiegać. Pomógł mi przyjaciel. Dla tych, którzy świadomie zamierzają szukać pracy w Portugalii dziś prezentuje oficjalne kanały, które mogą pomóc w znalezieniu wymarzonego zatrudnienia.

W Portugalii funkcjonuje Instytut Zatrudnienia i Szkolenia Zawodowego (Instituto do Emprego e Formação Profissional (IEFP), któremu podlega 86 Centrów Pracy (Centro de Emprego). Są to instytucje państwowe, które tworzą coś na kształt publicznej służby zatrudnienia. Można powiedzieć, że są to odpowiedniki naszych urzędów pracy. Jeśli szukamy pracy na danym terenie możemy się zgłosić do adekwatnego Centrum Pracy. Tam uzyskamy dostęp do aktualnych ofert pracy z danego regionu, jak i dostęp do bazy ogłoszeń z całego kraju. By zarejestrować się w urzędzie wystarczy aktualny dokument tożsamości. Nie jest wymagana Karta Pobytu Obywatela Unii Europejskiej.

Kolejną publiczną instytucją, z której pomocy możemy skorzystać, szukając zatrudnienia w Portugalii są Europejskie Służby Zatrudnienia EURES i ich portugalscy doradcy, pracujący w czterech Centrach Pracy na terenie kraju. Ogłoszenia z propozycjami pracy, niezbędne informacje na temat warunków zatrudnienia i życia znajdują się także na stronie Internetowej EURES. Miejscem grupującym różne oferty pracy, także z EURES, jest rządowa platforma NETemprego www.netemprego.gov.pt. Wiele ogłoszeń z propozycjami i ofertami współpracy znajdziemy także w krajowym systemie informacji o zatrudnieniu SIGAE.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *