Praca Portugalia

Praca w Portugalii – gdzie mieszkać?

zakwaterowanie i praca w portugalii

Jeśli decyduje my się na podjęcie pracy w Portugalii warto przemyśleć kwestię zakwaterowania w tym kraju. Nie ma co ukrywać trzeba liczyć się ze sporymi kosztami. Zazwyczaj hiszpański pracodawca nie zapewnia zakwaterowania ale można zwrócić się do niego z prośbą o pomoc w poszukiwaniu mieszkania. Jeśli przyjeżdżamy do Portugalii w poszukiwaniu pracy polecam rozważenie zakwaterowania tymczasowego np. w hostelu młodzieżowym. Jest to bardzo popularna formula. Dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród młodych osób cieszą się centra młodzieżowe. Oferują one zakwaterowanie tymczasowe jednak w celu dokonania rezerwacji niezbędne jest posiadanie karty członkowskiej (cartão de alberguista) lub Europejskiej Karty Młodych.

Jak szukać mieszkania w Portugalii?
Ogłoszenia o wynajmie lub sprzedaży zarówno bezpośredni właściciele, jak i Agencje Nieruchomości zamieszczają w prasie. Warto przewertować krajowe, regionalne czy lokalne gazety w poszukiwaniu ciekawych ofert. Decydując się na pośrednictwo Agencji warto upewnić się, że nasz pośrednik posiada licencję Mediador Autorizado. Tytuły gazet gdzie warto szukać ofert wynajmu to: O Publico, Diario de Noticias, Correio da Manha także Jornal de Noticias, Anglo-Portuguese News. Tygodnik Express publikuje osobny dodatek zawierający ogłoszenia o możliwościach zakwaterowania.

Napisałem, że zakwaterowanie w Portugalii nie jest tanie. Wszystko zależy oczywiście od lokalizacji, ilości pokoi czy standardu lokalu. Mieszkanie z jedną sypialnią umeblowane w centrum dużego miasta to koszt od. 450 do 1200 Euro. Koszt kawalerki to 250-900 Euro. Za dwie sypialnie w dogodnej lokalizacji zapłacimy od 650- 1500 Euro. Koszty wynajmu są tańsze, gdy decydujemy się na obrzeża miasta lub brak mebli w mieszkaniu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *