Praca Portugalia

Staż i praktyki w Portugalii

wolontariat praca w Portugalii

Jedną z ciekawych opcji na pracę w Portugalii, o których dowiedziałem się przypadkiem, jest możliwość odbycia bezpłatnych praktyk w placówce Ambasady Rzeczpospolitej Polski w Lizbonie. O istnieniu takiej możliwości opowiedziała mi nowa znajoma, która pracuje w ambasadzie jako sekretarka. Zaciekawiony tematem, postanowiłem zgłębić temat wolontariatu w Portugalii.

Przede wszystkim polecam praktykę w ambasadzie. Niestety placówka nie pokrywa kosztów przyjazdu, zakwaterowania, wyżywienia czy ubezpieczenia wolontariusza, jednak jest to bardzo ciekawa opcja. Praktyki skierowane są zwłaszcza do absolwentów lub studentów ostatnich lat kierunków związanych z dyplomacją. To wyjątkowa okazja  na zdobycie doświadczenia zawodowego w administracji rządowej. Osoby zainteresowane muszę wypełnić stosowne formularze na stronie Ambasady RP w Lizbonie.

Inną możliwość odbycia praktyk czy stażu, które z pewnością doceni przyszły pracodawca, oferują programy pod patronatem Unii Europejskiej, takie jak Socrates czy Leonardo da Vinci. W ramach programu Socrates można uzyskać granty na odbywanie stażu lub szkolenia zawodowego w jednym z krajów należących do wspólnoty.  Projekt Leonardo da Vinci to część programu Uczenie się przez całe życie, którego zadaniem jest promocja pracowników na europejskim rynku pracy. Kolejną możliwością są praktyki w firmie Sonae, które organizowane są przez Program Treningowy Contacto, który jest skierowany do uczniów ostatnich lat szkół średnich i ich absolwentów.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *